Politkorektās pērtiķu bakas ar pareizo nosaukumu.

Galvenais ir pareizi nosaukt tās pērtiķu bakas. Nevis kopienām, kurās tās varētu izplatīties vairāk, piedomāt, lai tik daudz neizplatītu.
 Jūlijs 27, 2022
Ņujorkā līdz šim ir konstatēti 1092 inficēšanās gadījumi ar šo vīrusu, kas ir vairāk nekā jebkurā citā ASV pilsētā. PVO pērtiķu baku uzliesmojumu vairāk nekā 70 valstīs sestdien pasludināja par "globālu ārkārtas situāciju".
"Mums ir augošas bažas par potenciāli postošo un stigmatizējošo efektu, kādu vēsts par "pērtiķu baku" vīrusu var radīt .. jau viegli ievainojamās kopienās," vēstulē PVO vadītājam Tedrosam Adanomam Gebrejesusam rakstīja Ņujorkas pilsētas sabiedriskās veselības komisārs Ašvins Vasans.
Septembris 23, 2010
ASV pētījumā par HIV (AIDS izraisošā vīrusa infekciju) homoseksuāliem un biseksuāliem cilvēkiem atklāti visai satraucoši fakti - gandrīz piektā daļa (19%) divdesmit vienas ASV lielākās pilsētas geju un biseksuāļu ir inficēti ar HIV vīrusu un gandrīz puse no viņiem to nezina. 28% afroamerikāņu, 19% spāņu izcelsmes un 16% balto cilvēku ir inficēti un pie tam 59% afroamerikāņu, 46% spāņu izcelsmes un 26% balto nezina par to, ka ir inficēti, tāpat geju un biseksuāļu vecuma grupā no 18-29 gadiem 63% to nezina un 37% grupā virs 30 gadiem arī nezina.

Kāpēc šīs politkorektās tēmas sabiedrībā ir tik grūti apspriest? Šī infekcijas slimība netiek uzskatīta par tādu, kas varētu ļoti plaši izplatīties. Tomēr dažām sabiedrības grupām kaut kādu, politkorektā sabiedrībā neapspriežamu iemeslu dēļ šī infekcijas slimība ir vairāk sastopama. Kāpēc to nevar sabiedriski atbildīgi konstatēt un atrast cēloņus?