Konflikti un ideoloģija.

Te būs par konfliktu ideoloģisko pamatu.

Parasti konfliktus atrisina, vispirms mēģinot apzināt, kas tos izraisa un tad nu strādājot pie tiem izraisošajiem apstākļiem.

Tomēr jebkuru konfliktu var izmantot ideoloģijai. Tad nu par vīriešiem un sievietēm un konfliktiem.

Viens no konfliktiem, ko var ideoloģiski izmantot, ir varmācība. Vienkārši, saprotami, elementāri. Vīrietis sit sievieti.

Kas bērnībā notika, ka tā sieviete vispār sagāja kopā ar tādu, kas īsti to vīrieti padarīja tādu agresīvu - par to, nu ko tur daudz, gan jau ņēma piemēru no agresīvā tēva.

Tad nu visu darba kārtību veido pēc šablona - vīrietis sit, vai pat tikai viņam ir kādas tādas domas par sieviešu un vīriešu konfliktiem. Arī tiek pielīdzināts sitējam. Viegli. Ja kaut ko kritisku pasaka par šīs jomas ikonām - Stambulas konvenciju un Bankrofta grāmatu - viss, tu esi sitējs.

Te uzreiz noskaidrosim vienu pamatproblēmu - ko tas vecis kaut kādos komentāros ir pateicis kaut ko "sliktu" par sievietēm. Kaut ko, kas it kā vispār nav saistīts ar sišanu, piemēram, skolās skolotājas ir pārsvarā sievietes un zēniem vajadzētu tomēr vīrieti kā skolotāju vismaz dažos mācību priekšmetos. Nekādas sišanas, nekāda mēģinājuma gudri izmuldēties, ka sievietes reizēm provocē, nekā tāda.

Pieļauju, ka šāds ievads, kam vajadzētu noskaņot lasītāju kritiski uztvert šīs tēmas var daudzus garlaikot.

Tāpēc uzreiz divi piemēri.

1.Vecis ir palaidis rokas un ne pirmo reizi, sieviete šoreiz taisās iet uz policiju, viņs draud un pat ir teicis, ka viņam ir pazīstami draugi, kas ir bijuši cietumā. Lai saprot, kā grib. Lai pati lemj, ko darīt un ko nedarīt.

2. Vecis reizi pa reizei forumos un blogā kaut ko uzraksta par jauno liberālo kārtību, par divkosīgo sabiedrību, kritizē Bankrofta gramatu un Stambulas konvenciju. Katru reizi, kad izdodas kaut kā īpaši labi attēlot visādas mūsu labās sabiedrības kļūmes un pretrunas, tad viņš saņem dažādas virtuālas ķengas. Vai, kas pat ir vēl labāk, nevis viņš pats, bet viņa sieviete. Par viņu jau ir pāris ķengājošu avīžrakstu ar šādiem tādiem meliem un puspatiesībam. Arī pāris sūdzības. Un tad uz tā fona tāds it kā ikdienišķs teksts. Tipa, vai tu domā, ka esi pelnījis šo sievieti. un attiecības. Kas patiesībā ARĪ ir norāde likties mierā!

Tad nu, ja šī līdzība nav skaidra, var mierīgi tālāk nelasīt! Jo tālāk būs vēl daudz kas tāds.

Galvenā te ir līdzība. Draudi sievietei ar kaut kādu nezināmu, iespējams, pēc iespējama notikuma neatrodamu cietuma draugu.

Un, atkal, draudi sievietei, gan jau atradīs kādu pastulbu sūdzētāju, tās taču var atrast steriem, uzrakstīs priekšā, saliks komatus. Rimsties un neaiztiec konvenciju un Bankrofta grāmatu! Tāda īdoša, nervus bendēoša situācija. Ņem un sabojā nedēļas nogali, domā nu!

Tad numierīgi izlasam konvencijas virsrakstu, preambulu un GREVIO tiesības un pieņemam, ka tā tam jā būt, jo viņš taču sit!

Tāpat ar Bankrofta grāmatu. Nekadas kritikas.

173.lapa. Despots nemaz nepūlas sevi pieskatīt. Izgāž dusmas. Dzīves nestās sāpes un aizkaitinājumu. Partnere viegli pieejams mērķis, viņu viegli vainot. un tā tālāk. Klasika. Viss pareizi.

Taču, ak vai, SIEVIETES ARĪ TĀ DARA!

Un nereti tas despots taisa to skandālu pēc tam, kad viņa tā ir darījusi.

Cits piemērs. Šņākuļōjošam, jau niknam, iespējams sadzērušamies, iespējams, koksu vai metu sasņaukušamies rednekam notiekti pareizi ir ieteikt mazgāt traukus. Obligāti! Bankrofts Kāpēc viņi tā dara. Bestsellers.

Vēl viens. Ne pārāk labvēlīgā rajonā naktī, auto strīdoties ar sievu, ja sieva izdomā doties tālāk pati, vīram nemaz nav jāiebilst. Bankrofts Kāpēc viņi tā dara. Bestsellers.

Kas tad patiesībā notiek?

 

 

c

 

 

 

.