COVID - kas tas ir un ko darīt!

Šodienas tēma – COVID Latvijā un ko ar to darīt!?

Kas te būs? Vispirms tēmu saraksts.
Valdības kritika – kā nu bez tā! Tas tā, sākumam.

Pārdomas par valsti, pārvaldi un tautu. Te būs
kritika gan valstij, gan pārvaldei, gan tautai!
Ko ES varu darīt! Savācamies, tfu, izklīstam kopējam labumam.Psiholoģija – viņi pieļauj kļūdas un mums viņi vēl būs jāklausa – kā tad tā? Vai mēs to varam?
Vai mēs varam atdalīt derīgu informāciju un pieņemt, ka it kā jāklausa tie, kas mums krīt uz nerviem?
Vai vīruss ir? Vai visādi paveidi ir? Jā, ir!Bioloģijas pamati, dzīvā daba, DNS, RNS, gēni.
Kas tas tāds Anglijas, Ugandas vai Brazīlijas paveids, vai tik viņi mūs nemāna un nebiedē?
Ir tādi paveidi.

Kas ir TAVS labums un TAVAS ērtības un kas ir KOPĒJS labums un KOPĒJAS ērtības? Īsta pretCOVID pasākumu ievērošana.Kā gan mēs no valsts ar ļoti zemu COVID inficēto skaitli šitā te kļuvām par valsti ar tādām COVID problēmām?

Sāksim ar to ka vīruss ir un CILVĒKI paši to viens otram atnes un izplata.
Tas nu ir tas pamats, bez tā nekāda saruna par tēmu nenotiek.
Te nu uzreiz jāsaka, ka nekādas vainošanas te nebūs. Te mēģināsim saprast, kā tas notiek un ko darīt. Kaut kur tepat Latvijā kāds Jānis vai Anna to vīrusu ir vai nu paši atveduši no Anglijas vai arī pirms pāris dienām satika kādu draugu vai paziņu, kas viņiem drusku uzšķaudīja.Te varētu vēl pieminēt, vai viņi vispār centās īpaši tuvu nekontaktēt vai arī uzrīkoja ballīti ar 20 viesiem. Bez dusmām un naida. Cilvēki ir tādi, kādi ir, ideāls nav neviens, bet katrs var censties!Tagad par valsti. Vai ceļotājiem tika radīti visi apstākļi, lai viņi vismaz nedēļu pēc ceļojuma varētu pavadīt viesnīcā. Vai tad, ja kaut kas tāds būtu nodrošināts, nesāktos brēkšana par to, ka te vieniem apmaksā viesnīcas un citiem ir visādas problēmas! Vai būtu mazāk inficēto ar Anglijas lipīgo?


Kā būtu, ja būtu tas Pfizer piedāvājums nopirkts. Visi simts vai kaut vai piecdesmit procenti un tagad katrs piektais valstī staigātu ar imunitāti pret COVID?
Ierēdņiem ir trauksme, bailes kļūdīties, iepirkuma likums ar lētāko iepirkumu arī ir un dārgas vakcīnas ar īpašo uzglabāšanu ietekmē lēmumu, mediju ažiotāža par nederīgajām maskām jau ir, tāpēc, iespējams, nolemj un nopērk nelielu daļu no piedāvājuma, kas vēlāk, izrādās, kavē valstij būtisku procesu. Vakcīnu vienkārši nav, viss process kavējas.Te nu būtu jāapdomā par to, ka patiesībā jau vara un pārvalde laiku pa laikam dod iemeslus visādi iebilst. Valdība un ierēdņi laiku pa laikam izspēlē ko TĀDU, ka brīvajiem pilsoņiem tā vien gribās nepaklausīt un
ieriebt.
Kurš katrs nemaz nevar tā atdalīt to pašu nīsto valdību, oligarhus, ierēdņus
no jēdzīgiem un vajadzīgiem ieteikumiem un noteikumiem.

Ak, Jūs nodibinājāt biroju ar tādām algām! Bet mēs šonedēļ brīvā dabā
ietusēsim, padzersim alu un pacepsim desas, lūk tā! Anniņa no Anglijas un
Pēteris no Vācijas arī būs!
Ak, Jūs nenopirkāt Pfizer tik cik vajag un ko nopirkāt, salaidāt sev un
dakteriem! Bet mēs! Mēs atkal šitā!
Un skaitļi turās un viss aiziet ciklā!

Vēl viena problēma ir tā, ka dažiem laikam liekas, ka internetā skaidrojošs
komentārs uzradīsies pats. Ka vīruss ir, ka vīrusa paveidi ir, kā to pierāda,
ka gripa nav tāpēc, ka tie ierobežojumi darbojas arī uz to.
Tad nu desmito reizi skaidrojot, cilvēkam tas apnīk.

Bet tiem tur neapnīk.
Pie tam ir hipotēze, ka visi tie alternatīvie viedokļi lieti noder liberāļiem,lai uz viņu fona savu kompetenci izceltu un bez tādiem viņi to nemaz tā nevarētu.

Tad nu par to, ka vīruss ir. Dzīvā daba ir ļoti dažāda. Ir augi, baktērijas, vīrusi, sēnes, dažādi dzīvnieki, cilvēki un viņiem visiem ir gēni. Tie gēni sastāv no tādiem kā ķīmisko elementu veidotu struktūru burtiņiem. Skatiet guglē gēni, genoms,
DNS, RNS.

Tas, kas jāsaprot – ar DNS analīzēm var pateikt, ka tās asinis pieder Jānim
un arī to, ka šis te labības grauds pieder pie īpašas kviešu šķirnes un šī te
tuberkulozes baktērija ir parasta, bet šī te – to neņem parastās antibiotikas.
Arī vīrusam (RNS analīzes) to var noteikt.

Var pateikt, ka šis te konkrētais COVID vīruss atbilst UGANDAS paveidam, taču tam ir arī dažas mutācijas (izmaiņas), kas tam parādījās Vācijā un Pēteris, visticamāk, to ir dabūjis no Jāņa, kas tam uzšķaudīja, kad tikko bija atbraucis no Vācijas. Vai arī ģimenes ballītē, kur bija veseli 3 viesi, kas bija bijuši gan Zviedrijā,
gan Vācijā un tagad turpina tūri pa dzimto zemi.Tātad, vīruss ir un kas saka, ka nav, to nevajag klausīt. Paveidi arī ir, tur nav par ko ierēkt. Sugu robežas šķērsošana ir tad, kad vīruss, kas bija tikai putniem, cūkām vai sikspārņiem, tagad ir drusku pamanījies un nu tīri labi jūtas arī ar jauno saimieku. Problēma ir tā, ka tas ir jauns, nezināms. Tās vīrusa mutācijas ir dažādas. Dažas vienkārši ir un neko nemaina. Par dažām vienkārši vēl nav uzkrāti dati, varbūt kaut kas būs vēlāk zināms.
Taču dažas mutācijas ir tādas, kas kaut ko nosaka gan, piemēram, tas vīruss ir lipīgāks. Varbūt vēlāk atklāsies, ka izslimojot kaut kādu abc12345 paveidu ir ilgāks atveseļošanās periods. Citam vīrusa paveidam avbbnd4876 atklās, ka cilvēki, kas ir vakcinēti ar piekto vakcīnas veidu ar to nesaslimst vai slimo viegli, bet tie, kas dabūjuši septīto vakcīnas veidu neslimo vispār, bet ar citu slimo gan un diezgan smagi. Tas viss noskaidrosies kaut kad vēlāk.

Apmēram tā. Ja uzradīsies vēl kaut kāds paveids, varbūt noteiks īpašu režīmu no tas valsts, kur tas uzradies. To mēs uzzināsim kaut kad vēlāk.Kas ir TAVS un KOPĒJAIS labums un TAVAS un KOPĒJĀS ērtības?

COVID ierobežojumi rada diezgan daudz neērtību. Tomēr valdība nekādi nevar panākt, lai tie skaitļi būtiski mazinātos. Ko ES varu darīt!
Savācamies, tfu, izklīstam kopējam labumam. Nopietni!

Baigi gribās tikties ar veco nevakcinēto tanti un parunāt no sirds. Caur atvērtu logu piecu metru attālumā neesi mēģinājis? Šajā laikā daudz ko vajadzētu izdomāt. Tāpat daudzi iet pie tuviniekiem, paziņām. Vīruss ir un cilvēki to nodod viens otram.

Tu satiec sen neredzētu draugu vai paziņu. Tev tiešām ir jālien pusmetra attālumā un 2 vai 3 metru attālumā tā tikšanās nebūs tik laba?

Pieņemsim, ka parasts cilvēks, kas īpaši nepiedomā, veikalā masku lieto,
distanci ievēro, ja ir skaita irobežojumi, tad visu ievēro. Tomēr ārpusē neievēro neko. Un tad izdomā, ka varētu taču vismaz CENSTIES un vismaz vienā gadījumā no 3 kaut ko darīt savādāk. Ievērot distanci sarunājoties. Neiet uz radu sanākšanu, jo tur neko neievēros. Veikalā sapērkas 3 dienām. Ja tā izdarītu pietiekami daudz cilvēku, tas ikdienas skaitlis tik liels nebūtu.Tātad, TAVA neērtība ar laiku pārvēršas par KOPĒJU labumu. COVID ikdienas skaitlis paliek tik mazs, ka valdība mazina ierobežojumus. Slimnīcās ir mazāk COVID. Kāds cits, otrā Latvijas malā, NAV
AIZNESIS COVIDu uz savu mazpilsētu. Tur ciemojas kāds no TAVAS
pilsētas, piedalās pasākumā, kur neviens ne ..... neievēro un tomēr - tur
nav COVIDa, ko atnest TEV. Gan tur, gan pie TEVIS skolas atsāk darbu,
matemātiku, bioloģiju un fiziku tagad māca sporta zālē ar distanci, bet
māca!

Vīruss ir, paveidi ir, ierobežot varam mēs paši, ja tikai nedaudz pacenstos. Vakcīnas tiek iepirktas taču mēs paši, vismaz kamēr lielākā daļa nav savakcinēti, varētu vismaz censties to vīrusu neizplatīt.

Comments

12.06.2022 04:33

A

izdomāts pastāsts.

SVIESTS! Vajadzētu atkal atnaudot lohus! - Smalkā, spiedzīgā balsī teica viens no slepenās sanāksmes dalībniekiem. Pēc nekustamo krīzes iegūtie triljoni sanākušajiem pasaules ekono